Ana Menü
Köşe Yazıları
E-Bülten
Facebook
Anket
Web Sitemizi Beğendiniz mi ?


15 Temmuz Darbe Girişiminin 4‘üncü Yıldönümü

 

Türkiye genelinde 15 Temmuz darbe girişiminin 4'üncü yıldönümü nedeniyle çeşitli tören ve etkinlikler düzenlendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da, ulusa sesleniş konuşması yaptı. Erdoğan, "15 Temmuz ülkemizi işgal girişimiydi. Ordumuzun içindeki teröristlerin kullanılmış olması, işgal girişimine alçakça ihaneti de eklemiştir" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "FETÖ içeriden, PKK dışarıdan, kimi alttan kimi üstten ne kadar uğraşırsa uğraşsın ezanımızı susturamayacak, bayrağımızı indiremeyecek. Bu milletin daha söyleyecek çok sözü, hayata geçirecek çok projesi var" diye konuştu.

Ana muhalefet partisi CHP'nin genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da Twitter'dan, "15Temmuz 2016'da demokrasiye ve millete kasteden hain terör örgütünü lanetliyorum. Demokrasi uğruna can veren 251 şehidimizi asla unutmayacağımız gibi; FETÖ'nün, bu devletin kılcal damarlarına kadar girmesine göz yumanları da unutmayacağız!" açıklamasında bulundu.

TBMM'de 15 Temmuz Şehitler Anıtı önünde tören düzenlendi. Törene Cumhurbaşkanı Erdoğan ve TBMM Başkanı Mustafa Şentop katıldı.

İBB önünde 15 Temmuz anma töreni

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle darbe girişimi sırasında çatışmaların yaşandığı İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Saraçhane’deki binasının önünde anma töreni düzenlendi. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “15 Temmuz’da yaşananlar bir sonuç günüdür. 15 Temmuz’a vesile olan hangi unsur var ise bundan sonra da devletimizin yol haritasından bunları söküp atmamız gerekir” dedi.

 
 

No media source currently available

 
0:192:590:12
 

Tören, darbe girişimi sırasında ölenlerin anısına saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunması ile başladı.

“15 Temmuz’da yaşananlar bir sonuç günüdür”

İBB önündeki anmada konuşan İmamoğlu, “Böylesi bir tehdidi, böyle bir ihaneti toplumun, devletin bir daha hiç yaşamaması adına alınması gereken tedbirleri daha iyi şekilde devreye alınması noktasında taze tutmak hepimizin boynunun borcudur. Zira 15 Temmuz'da yaşananlar bir sonuç günüdür. Ne yazık ki ihmal edildiğinde devletin gücü, milletin hakimiyeti, kayıtsız şartsız milletin olduğu anlayışının arkasına başka bir güç devreye sokulduğunda, toplumun ne denli kötü, vahşi ve insanlığı, toplumu, milleti bütün devletin ilkelerini yok edecek, bertaraf edecek noktaya geldiğinin en yakın, en derin tespitidir 15 Temmuz günü yaşananlar” ifadelerini kullandı.

15 Temmuz'a vesile olan hangi unsur var ise bundan sonra da devletin yol haritasından sökülüp atılması gerektiğinin altını çizen İmamoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu noktada her kuruma görev düşmektedir. Her siyasi kuruma da görev düşmektedir. Sorumluluk alıp önümüze bakarsak bir kez daha böylesi utanılacak günler, devlete millete ihaneti ve o ihanetin sonucu olarak da ne yazık ki milletin pırıl pırıl evlatlarını şehit olduğu, gazi olduğu günleri bir kez daha yaşamamış oluruz. Ben bu ders çıkarımıyla; hayatımızda her zaman hatırlanması her zaman ders çıkarılması ve ona göre geleceğe bakabilme noktasında prensipler oluşturulması noktasında en önemli günlerden birisidir 15 Temmuz Türkiye Cumhuriyeti tarihinde. Bu manada bugün burada tam bu noktalarda hayatını kaybeden büyükşehir belediyemizin içinde kadrosunda olan her vatandaşımızı rahmetle minnetle anıyorum, ruhları şad olsun."

Gaziantep'te Corona gölgesinde 15 Temmuz coşkusu

Darbe girişimi tüm yurtta olduğu gibi Gaziantep'te de Corona virüsü salgını gölgesinde gerçekleşti. Anmanın yapılacağı alana gelenlerin ateşi ölçülerek maskeli şekilde girişlerine izin verildi.

Gaziantep Demokrasi Meydanı'nda saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan anma programı, Kuran okunmasının ardından protokol konuşmaları ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın canlı yayında halka seslenişi ile devam etti.

Programda konuşan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, 15 Temmuz’un kendilerine çok önemli bir mesaj verdiğine dikkat çekerek, “Özellikle Gazi şehrin çocukları yüzüncü yıla giderken, istiklal için, istikbal için, milli mücadele için ne kadar büyük acılar yaşadığını bilen bir millettir. Çok özel bir şehirdir Gaziantep, kalesindeki bayrak çok özel bir bayraktır’’ dedi.

 
 

No media source currently available

 
0:023:100:00
 

Daha sonra konuşan Gaziantep Valisi Davut Gül de “15 Temmuz’larda iki duyguyu bir arada yaşıyoruz. Hem anma var, acılarımız var, 251 şehidimiz var, gazilerimiz var. Aynı zamanda da sevincimiz var, kutlamamız var. Bu millet sayın cumhurbaşkanımızın dirayetiyle cesaretiyle, milletimizin ferasetiyle bu devleti uçurumun kenarından aldı. Üzerinden 4 sene geçti, şimdi daha iyi anlayabiliyoruz’’ ifadelerini kullandı.

İlahiler ve kahramanlık türküleriyle devam edecek anma programı sabah ezanına kadar sürecek. Öte yandan bu sene demokrasi nöbetleri Corona virüsü nedeniyle 50 kişilik gruplarla tutulacak.Üye Girişi
Haberler
ABD‘nin yeni başkanı Joe Biden, Beyaz Saray‘da! Koltuğa oturur oturmaz Trump‘ın izlerini silmeye başladı
Cumhurbaşkanı Erdoğan‘ın Milli Görüş‘ün saygın ismi Doç. Dr. Nedim Urhan ile görüştüğü ortaya çıktı
Çin, Türkiye‘ye sattığı aşıyı neden kullanmıyor? Prof. Dr. Dilek Arman, tek bir detaya dikkat çekti
Cumhuriyet tarihinin akaryakıta bağlı en büyük vergi kaçakçılığı operasyonu: 50 ilde, 220 gözaltı
MHP‘li başkandan saldırıya uğrayan Selçuk Özdağ‘la ilgili tepki çeken paylaşım
Mali‘deki hava saldırısında en az 100 kişi hayatını kaybetti
Ayetullah Misbah Yezdî Hz. Masume‘nin Türbesine Defnedildi
Son Dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan MHP lideri Devlet Bahçeli‘yi evinde ziyaret edecek
Körfez‘de tarihi kucaklaşma! Katar Emiri‘nin uçağı Suudi Arabistan‘a indi
Cumhurbaşkanı Erdoğan Üsküdar‘da bir fırından alışveriş yaptı
Pfizer/BioNTech ve Moderna aşılarının içeriğinde hangi maddeler yer alıyor? Firmalar tek tek açıkladı
TCMB reeskont ve avans işlemlerinde uygulanacak faiz oranlarını yükseltti
Son Dakika! Azerbaycan‘a asker gönderilmesine ilişkin Cumhurbaşkanlığı tezkeresi, TBMM Başkanlığına sunuldu
Son Dakika! Meral Akşener canlı yayında duyurdu: Kanal İstanbul‘a karşı çıktığı için İmamoğlu‘na soruşturma açıldı
Putin‘den Karabağ anlaşmasını okumasını öneren yardımcısına yanıt: Neden okumalıyım ki? Zaten ben yazdım
Son Dakika! Aliyev: Azerbaycan ordusu 8 köyü daha Ermenistan işgalinden kurtardı
Son Dakika! İzmir‘deki depremde hayatını kaybedenlerin sayısı 85‘e yükseldi
Türkiye‘de 18 kentimiz aktif fay hatları üzerinde yer alıyor! Uzman isim tek tek sayıp uyardı
Cephede askeri kalmayan Ermenistan‘dan güldüren iddia: Afrikalılar Azerbaycan tarafında savaşıyor
TÜRCAV‘DAN BİR İLK DAHA! FARSÇA DİL KURSU BAŞLIYOR
Ziyaretçi Defteri

Yüksel Mutluer (Bursa) - 06.07.2020 12:00:00

Bihtırü‘l-envar ne zamandır gerçeği ve gerçek hadisleri araştırıyorum ben siayim ama kitaplarımız Türkçe‘ye cevrilmemis neden buharının muslumun nevevinin naklettiği hadisler varda gerçek birinci agizdan olan imamlarimizin hadisleri yok sizden ricam o gerçekleri bizle bulusturun Bihtırü‘l-envar bu kitabı siz değerli insanlar cevirirse çok büyük bir iyilik yapmış olursunuz şimdiden çok tşk ediyorum Allah‘a emanet olun. Cevap: Öncelikle bu duyarlı davranışınızdan dolayı çok teşekkür ederim. Biharu‘l-Envar ve benzeri birçok eserimizin güzel Türkçemize kazandırılması mekteb adına çok faydalı bir hizmet olacağı bilincindeyiz. Ancak eserin hacminin fazlalığı ve bizlerin imkanlarının azlığı şimdilik bu durumu geciktirmektedir. İnşallah dualarınızla bu sorunları en kısa zamanda aşar ve bu güzel eserleri halkımızla kavuştururuz.

Yüksel Mutluer (Bursa) - 06.07.2020 12:00:00

Bihtırü‘l-envar ne zamandır gerçeği ve gerçek hadisleri araştırıyorum ben siayim ama kitaplarımız Türkçe‘ye cevrilmemis neden buharının muslumun nevevinin naklettiği hadisler varda gerçek birinci agizdan olan imamlarimizin hadisleri yok sizden ricam o gerçekleri bizle bulusturun Bihtırü‘l-envar bu kitabı siz değerli insanlar cevirirse çok büyük bir iyilik yapmış olursunuz şimdiden çok tşk ediyorum Allah‘a emanet olun. Cevap: Öncelikle bu duyarlı davranışınızdan dolayı çok teşekkür ederim. Biharu‘l-Envar ve benzeri birçok eserimizin güzel Türkçemize kazandırılması mekteb adına çok faydalı bir hizmet olacağı bilincindeyiz. Ancak eserin hacminin fazlalığı ve bizlerin imkanlarının azlığı şimdilik bu durumu geciktirmektedir. İnşallah dualarınızla bu sorunları en kısa zamanda aşar ve bu güzel eserleri halkımızla kavuştururuz.

HİKMET KÖSE (ADANA) - 17.01.2019 12:00:00

ÇOK DEĞERLİ VAKIF YÖNETİCİLERİ: ÇOK ZAMANDIR, ALLAME MECLİSİNİN BİHAR ÜL ENVAR İSİMLİ 110.CİLTLİK KİTABINI HER ZAMAN BAŞKA KİTAPLARDA DİPNOT OLARAK GÖRDÜM.NİYETİM OYDU Kİ BU KİTABI KAYNAĞINDAN OKUYAYIM.ANCAK SİTENİZE GİRDİM ; BİHARÜL ENVAR KİTABI ARAPÇA ALFABESİYLE YAZILMIŞ. SİZDEN VAKIF OLARAK ; BU KİTABI TÜRKÇEYE TERCÜME EDİLMESİNİ BİZ TÜRK VATANDAŞLARININ DA BU KİTABA ERİŞİMİ KOLAY OLSUN. AŞK İLE.

ramin madadlou (tehran. iran) - 05.08.2018 12:00:00

Selam Adım Ramin iran dan. Sizin faaliyetlerinizi okudum ve çok mutlu oldum. Sağolun!!!

YİĞİT TORUN (ANKARA) - 25.03.2018 12:00:00

Selamınaleyküm Adım Yiğit Ankara dan yazıyorum siteniz son derece güzel medyada gazete ve televizyonda olmayan hiç konuşulmayan İslamiyet adına bilmemiz gereken herşey var başarılarınızın devamını dilerim saygılarımla Cevap: Sayın Yiğit bey teveccühlerinizden dolayı çok teşekkür ederiz.

Yönetim (Darıca) - 21.09.2017 12:00:00

ÇOK SEVDİĞİMİZ VE DOSTUMUZ OLAN MERHUM ŞEYH GÖKMEN HOCAMIZIN VEFATI BİZLERİ DERİNDEN YARALAMIŞTIR. SİTEDEN SORUMLU OLAN HOCAMIZIN VEFAT HABERİNİ ALIR ALMAZ KARS‘A GİTMESİNDEN DOLAYI SİTEDE HABER YAPILAMAMIŞTIR. VEFAT HABERİ İLE HOCALARIMIZIN APAR TOPAR CENAZE MERASİMİNE KATILMAK İÇİN YOLA ÇIKMALARI ONA VERİLEN ÖNEMİM GÖSTERGESİDİR. YALNIZ SİZLER BİZLERE MERHUM İLE İLGİLİ BİR VİDEO VEYA PAYLAŞILACAK BİR ŞEY GÖNDERİRSENİZ SEVE SEVE SİTEDE YAYINLARIZ VE MEMNU DA OLURUZ. TEKRAR MERHUMA ALLAH‘TAN RAHMET VE GERİDE KALANLARA SABIRLAR DİLERİZ.

ADEM SAVAŞ ADIBELLİ (KARS) - 19.09.2017 12:00:00

SELAMUN ALEYKUM DEĞERLİ BÜYÜKLERİMİZ. SİTENİZİ HER ZMAAN İLGİYLE TAKİP ETMEKTEYİM FAKAT DİKKATİMİ ÇEKEN ÇOK ÖNEMLİ BİR KONU VAR SİZLERLE BİRLİKTE HAREKET EDEN ARKADAŞINIZ BİZİM İSE EN SEVDİĞİMİZ ALİMİMİZ OLAN HAYATININ BAHARINDA RABBİNİN DAVETİNE CABET EDEN GÖKMEN KANKILIÇ AĞAMIZLA İLGİLİ HERHANGİ BİR HABER YAPMAMIŞ OLMANIZ. EN AZINDAN SİTEDE GÖKMEN AĞAAYLA İLGLİ BİRŞEYLER YAYINLANABİLİR

Sen de Yaz
Dini Kitaplar

Anasayfa


Haberler

  • BİZE ULAŞIN

  • Osmangazi mahallesi Recep Yazıcıoğlu caddesi no:15 Darıca / Kocaeli

  • 02626542515

  • turcav@turcav.org

www.dincbilisim.com/
YukariCik