Ana Menü
Köşe Yazıları
E-Bülten
Facebook
Anket
Web Sitemizi Beğendiniz mi ?


Erdoğan, Selim Temurci‘nin İstifasının Ardından İlk Kez Konuştu: Farklı Görevlerde Çalışacağız

 
 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti İstanbul İl Başkanlığı İstişare ve Değerlendirme Toplantısında konuştu. Erdoğan, "AK Parti İstanbul İl Başkanlığı görevini Selim Temurci'den alan Bayram Şenocak kardeşimi tebrik ediyorum. Selim Temurci kardeşimle farklı görevlerde çalışmaya devam edeceğiz." dedi.

 

 

Erdoğan'ın açıklamasından öne çıkanlar:

AK Parti kurulduğu 2001'den bugüne kadar sadece hizmet etmekle kalmamış hamdolsun kadrolarını da yetişmiştir. AK Parti ülkemizin en büyük tabanı ve tabanı itibarıyla en geniş partisi olan geleceğimizin teminatı olan kadroları da yetiştirme misyonunu başarıyla yerine getirmektedir. Tüm vatandaşlarımızı AK Parti çatısı altında siyasete katılmaya, görev üstlenmeye davet ediyorum. Özellikle gençlerimizin siyasete katılımına önem veriyorum. AK Parti kadar gençlerimizin siyasete katılmasına önem veren bir başka hareket tanımıyorum, bilmiyorum. AK Parti kurulduğunda 18 yaş seçme yaşıydı. Ama seçilme yaşı değildi. Seçilme yaşı 30'du. Biz bu yaşı önce 25'e daha sonra da 18'e indirmek suretiyle seçme ve seçilme yaşı AK Parti'nin gayretleriyle artık yasal hale gelmiştir.

"AK PARTİ HAREKETİN ÖTESİNDE BİR DAVADIR"

Türkiye'de gençliğe ufuk açan, yol veren, parlamentoda genç dimağların yer almasını sağlayan hareket AK Parti hareketidir. AK Parti aynı zamanda hareketin ötesinde bir davadır. Ve bu davanın yükünü çekecek genç, zinde güçlere ihtiyacımız var. Niçin bu adımları attık? Başka partilerde bazıları sıkı sıkıya koltuklarına yapışabilirler. AK Parti'de öyle olmadı, öyle olmayacaktır. Bizim için siyaset ülkeye ve millete hizmet yolunda bir bayrak yarışıdır. Günü geldiğinde her arkadaşımız bayrağı yeni bir kardeşimize devredecektir, bu bir davadır dolayısıyla hizmet etmede alan çoktur. Bugün İstanbul'da böyle bir bayrak değişimine sahip olduk.

 

"GENÇLİĞİMİZDEN İTİBAREN İSTANBUL'A HİZMET ETTİK"

Bugün İstanbul deyince sadece bizlerin değil, uzak yakın milyonlarca insanın baktığı yerdir. Böylesine bir yere hizmet etmek her kula nasip olmaz. Biz gençliğimizden itibaren bu bahtiyarlığı yaşama imkanı bulduk. Her kademede İstanbul'a hizmet ettik, hala da ediyoruz, Rabbime hamdolsun. İstanbul'u tarihine ve şanına yakışır bir şekilde hakkı olan yere getirmeye gayet ettik. Eksiklerimiz, hatalarımız da olmuştur. Ama milletimiz emin olsun ki, nasıl bu millete karşı taammüden en küçük bir eylemimiz olamaz ise İstanbul'a da aynı şekilde. Eksikler giderilir, hatalar düzeltilir.

"İSTANBUL'A TUĞLA KOYANDAN ALLAH RAZI OLSUN"

İstanbul bir büyük medeniyet mücadelesinin de kilit taşıdır. İstanbul'a hizmet etmek bir büyük davaya hizmet etmektir. O davanın kurumsal olarak soyutlaşmış hali Osmanlı'ydı, bugünkü hali Cumhuriyet'tir. Bu bilince sahip olmayan hiçbir yöneticinin, belediye başkanının, teşkilat mensubumuzun İstanbul'a hizmet verebilmesi, kalıcı değer taşıması mümkün değildir. Bu aziz şehir için tuğla üstüne tuğla koyan herkesten Allah razı olsun.

"BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZİ GÜÇLENDİRİYORUZ"

Son 15 yılda kendimize yeni bir mecra açmayı başardık. Bu mecra büyük Türkiye'nin inşası ve ihyasıyla oldu. Her büyük mücadele gibi bu süreçte de pekçok engel, saldırı ve ihanetle karşılaştık. Son 5 yılımız bekamıza yönelik kesintisiz tehditlere karşı yürüttüğümüz şanlı bir mücadeleyle geçti. Bu akşam Yıldız Sarayı'nda yapacağımız toplantıda Sultan Abdülhamid-i Sani Han, "Birlik ve beraberlik her kuvvete üstündür" diyor. Biz de milletimiz ve devletimizin beka mücadelemizi birliğimizi ve beraberliğimizi güçlendirerek yürütüyoruz. Girdiğimiz her mücadelede milletimizin desteğini yanımızda bulduk. Türkiye yerli ve milli unsurlarıyla birlik ve beraberlik, kenetlenme içinde hedeflerine yürüyor.

"SADAKAT VE TESLİMİYET BU İŞ İÇİN ÖNEMLİDİR"

Bugün il başkanlığı devir teslimini gerçekleştirdik. Bundan sonraki süreç yaklaşık 1 yıl sonra bir yerel seçim, ardından Kasım 2019 bir parlamento ve Cumhurbaşkanığı Hükümet sistemiyle ilgili seçim yapacağız. Gerek gençlik, kadın kolları gerek ana kademe, kendi içinde sadakat, teslimiyet bunları gerçekleştiremezsek bizim yolumuz açık değildir. Herşeyden önce sadakat ve teslimiyet bu iş için aranan iki önemli hususiyettir, haslettir. Hesabi mi olacağız, hasbi mi? Hesabı olacaksak yandı keten helva. Onun için ben değil biz olmaya mecburuz.

MÜTTEFİĞİMİZ DEDİKLERİMİZ BİZİM BU TAVRIMIZI BOZAMAZ

"Ben daha iyi bilirim, hayır arkadaş sen daha iyi bilmezsin, biz daha iyi biliriz". Bu dünyada çok benler geçti. Bu istişare mekanizması bizim için her şeydir. Çok önemli üniversiteler bitirebilirsin, profesör olursun, doçent olursun, çok zengin olursun, bunların hepsi gelip geçici şeyler. Asıl olan biraz önce saydığımız hasletlere tabi olmaktır. Biz bunları yaşadık. Bu noktalara da bunları yaşaya yaşaya geldik. Terör örgütlerin alçakça saldırıları, yıllarca müttefikimiz olarak gördüğümüz politika değişiklikleri bizim bu tavrımızı bozamaz, bundan sonra da bozamayacaktır.

İSTANBUL'DA ZAFERİ YAKALADIĞIMIZDA AÇIK ARA ÖNDEYİZ

Her bir vatandaşımız kendi alanında daha çok çalışacak ki mücadelenin arkası boş kalmasın. Bu çerçevede en büyük sorumluluğun düştüğü şehirlerimizin başında İstanbul geliyor. Türkiye'de İstanbul zaferi yakaladığı anda bilesiniz ki açık ara Allah'ın izniyle partimiz öndedir. Burası işaret fişeğidir arkadaşlar. 15 milyon kolay değil. Yaklaşık 5,5 kat.

BİZE DURMAK YOK! ÇALIŞTIKÇA DİNLENECEĞİZ

Milletvekillerimiz, belediye başkanlarımız kapı kapı dolaşacağız. Yeni yönetim hazırlanır hazırlanmaz belediye başkanlarımıza, bakanlarımıza programlarını yapacak, Ankara'daki programları biter bitmez, İstanbul'a gelen bakan ve milletvekili arkadaşlarımız belediye başkanlarımızla çalışacağız. Bize durmak yok, çalıştıkça dinleneceğiz, çalıştıkça zafere ulaşacağız.

İSTANBUL 2023 VİZYONUMUZUN LOKOMOTİFİ OLACAKTIR

İstanbul'a şimdi yeni ve çok önemli bir görev bekliyor. 2023'ün lokomotifin yapmakla birlikte 2053 ve 2071'in ilhamı ve ilham kaynağı olacaktır. AK Parti'nin yeni il başkanı ve il kongremizde ortaya çıkacak yeni yönetimimiz 2019 seçimlerinde belediye başkanlarımız ve seçilecek milletvekillerimiz, hükümet adına görev yapan bürokratlarımız, ticaretten eğitime kadar her alanda şehrin taşıyıcı sütunları olarak gördüğümüz sivil toplum kuruluşlarımızla irtibat halinde olacaktır.

ARTIK SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI İÇİN YENİ DÖNEM BAŞLIYOR

Bu STK'lara oturanlar artık ilanihaye buralarda kalamayacak. Daha şeffaf ve daha yayılmacı bir anlayışla STK'ların oluşması süreci inşallah başlıyor. En mütevazı yerinden en görkemli binasına kadar bu şehirde yaşayan herkes ifade ettiğim sorumluluklara ortaktır.Üye Girişi
Haberler
ABD‘nin yeni başkanı Joe Biden, Beyaz Saray‘da! Koltuğa oturur oturmaz Trump‘ın izlerini silmeye başladı
Cumhurbaşkanı Erdoğan‘ın Milli Görüş‘ün saygın ismi Doç. Dr. Nedim Urhan ile görüştüğü ortaya çıktı
Çin, Türkiye‘ye sattığı aşıyı neden kullanmıyor? Prof. Dr. Dilek Arman, tek bir detaya dikkat çekti
Cumhuriyet tarihinin akaryakıta bağlı en büyük vergi kaçakçılığı operasyonu: 50 ilde, 220 gözaltı
MHP‘li başkandan saldırıya uğrayan Selçuk Özdağ‘la ilgili tepki çeken paylaşım
Mali‘deki hava saldırısında en az 100 kişi hayatını kaybetti
Ayetullah Misbah Yezdî Hz. Masume‘nin Türbesine Defnedildi
Son Dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan MHP lideri Devlet Bahçeli‘yi evinde ziyaret edecek
Körfez‘de tarihi kucaklaşma! Katar Emiri‘nin uçağı Suudi Arabistan‘a indi
Cumhurbaşkanı Erdoğan Üsküdar‘da bir fırından alışveriş yaptı
Pfizer/BioNTech ve Moderna aşılarının içeriğinde hangi maddeler yer alıyor? Firmalar tek tek açıkladı
TCMB reeskont ve avans işlemlerinde uygulanacak faiz oranlarını yükseltti
Son Dakika! Azerbaycan‘a asker gönderilmesine ilişkin Cumhurbaşkanlığı tezkeresi, TBMM Başkanlığına sunuldu
Son Dakika! Meral Akşener canlı yayında duyurdu: Kanal İstanbul‘a karşı çıktığı için İmamoğlu‘na soruşturma açıldı
Putin‘den Karabağ anlaşmasını okumasını öneren yardımcısına yanıt: Neden okumalıyım ki? Zaten ben yazdım
Son Dakika! Aliyev: Azerbaycan ordusu 8 köyü daha Ermenistan işgalinden kurtardı
Son Dakika! İzmir‘deki depremde hayatını kaybedenlerin sayısı 85‘e yükseldi
Türkiye‘de 18 kentimiz aktif fay hatları üzerinde yer alıyor! Uzman isim tek tek sayıp uyardı
Cephede askeri kalmayan Ermenistan‘dan güldüren iddia: Afrikalılar Azerbaycan tarafında savaşıyor
TÜRCAV‘DAN BİR İLK DAHA! FARSÇA DİL KURSU BAŞLIYOR
Ziyaretçi Defteri

Yüksel Mutluer (Bursa) - 06.07.2020 12:00:00

Bihtırü‘l-envar ne zamandır gerçeği ve gerçek hadisleri araştırıyorum ben siayim ama kitaplarımız Türkçe‘ye cevrilmemis neden buharının muslumun nevevinin naklettiği hadisler varda gerçek birinci agizdan olan imamlarimizin hadisleri yok sizden ricam o gerçekleri bizle bulusturun Bihtırü‘l-envar bu kitabı siz değerli insanlar cevirirse çok büyük bir iyilik yapmış olursunuz şimdiden çok tşk ediyorum Allah‘a emanet olun. Cevap: Öncelikle bu duyarlı davranışınızdan dolayı çok teşekkür ederim. Biharu‘l-Envar ve benzeri birçok eserimizin güzel Türkçemize kazandırılması mekteb adına çok faydalı bir hizmet olacağı bilincindeyiz. Ancak eserin hacminin fazlalığı ve bizlerin imkanlarının azlığı şimdilik bu durumu geciktirmektedir. İnşallah dualarınızla bu sorunları en kısa zamanda aşar ve bu güzel eserleri halkımızla kavuştururuz.

Yüksel Mutluer (Bursa) - 06.07.2020 12:00:00

Bihtırü‘l-envar ne zamandır gerçeği ve gerçek hadisleri araştırıyorum ben siayim ama kitaplarımız Türkçe‘ye cevrilmemis neden buharının muslumun nevevinin naklettiği hadisler varda gerçek birinci agizdan olan imamlarimizin hadisleri yok sizden ricam o gerçekleri bizle bulusturun Bihtırü‘l-envar bu kitabı siz değerli insanlar cevirirse çok büyük bir iyilik yapmış olursunuz şimdiden çok tşk ediyorum Allah‘a emanet olun. Cevap: Öncelikle bu duyarlı davranışınızdan dolayı çok teşekkür ederim. Biharu‘l-Envar ve benzeri birçok eserimizin güzel Türkçemize kazandırılması mekteb adına çok faydalı bir hizmet olacağı bilincindeyiz. Ancak eserin hacminin fazlalığı ve bizlerin imkanlarının azlığı şimdilik bu durumu geciktirmektedir. İnşallah dualarınızla bu sorunları en kısa zamanda aşar ve bu güzel eserleri halkımızla kavuştururuz.

HİKMET KÖSE (ADANA) - 17.01.2019 12:00:00

ÇOK DEĞERLİ VAKIF YÖNETİCİLERİ: ÇOK ZAMANDIR, ALLAME MECLİSİNİN BİHAR ÜL ENVAR İSİMLİ 110.CİLTLİK KİTABINI HER ZAMAN BAŞKA KİTAPLARDA DİPNOT OLARAK GÖRDÜM.NİYETİM OYDU Kİ BU KİTABI KAYNAĞINDAN OKUYAYIM.ANCAK SİTENİZE GİRDİM ; BİHARÜL ENVAR KİTABI ARAPÇA ALFABESİYLE YAZILMIŞ. SİZDEN VAKIF OLARAK ; BU KİTABI TÜRKÇEYE TERCÜME EDİLMESİNİ BİZ TÜRK VATANDAŞLARININ DA BU KİTABA ERİŞİMİ KOLAY OLSUN. AŞK İLE.

ramin madadlou (tehran. iran) - 05.08.2018 12:00:00

Selam Adım Ramin iran dan. Sizin faaliyetlerinizi okudum ve çok mutlu oldum. Sağolun!!!

YİĞİT TORUN (ANKARA) - 25.03.2018 12:00:00

Selamınaleyküm Adım Yiğit Ankara dan yazıyorum siteniz son derece güzel medyada gazete ve televizyonda olmayan hiç konuşulmayan İslamiyet adına bilmemiz gereken herşey var başarılarınızın devamını dilerim saygılarımla Cevap: Sayın Yiğit bey teveccühlerinizden dolayı çok teşekkür ederiz.

Yönetim (Darıca) - 21.09.2017 12:00:00

ÇOK SEVDİĞİMİZ VE DOSTUMUZ OLAN MERHUM ŞEYH GÖKMEN HOCAMIZIN VEFATI BİZLERİ DERİNDEN YARALAMIŞTIR. SİTEDEN SORUMLU OLAN HOCAMIZIN VEFAT HABERİNİ ALIR ALMAZ KARS‘A GİTMESİNDEN DOLAYI SİTEDE HABER YAPILAMAMIŞTIR. VEFAT HABERİ İLE HOCALARIMIZIN APAR TOPAR CENAZE MERASİMİNE KATILMAK İÇİN YOLA ÇIKMALARI ONA VERİLEN ÖNEMİM GÖSTERGESİDİR. YALNIZ SİZLER BİZLERE MERHUM İLE İLGİLİ BİR VİDEO VEYA PAYLAŞILACAK BİR ŞEY GÖNDERİRSENİZ SEVE SEVE SİTEDE YAYINLARIZ VE MEMNU DA OLURUZ. TEKRAR MERHUMA ALLAH‘TAN RAHMET VE GERİDE KALANLARA SABIRLAR DİLERİZ.

ADEM SAVAŞ ADIBELLİ (KARS) - 19.09.2017 12:00:00

SELAMUN ALEYKUM DEĞERLİ BÜYÜKLERİMİZ. SİTENİZİ HER ZMAAN İLGİYLE TAKİP ETMEKTEYİM FAKAT DİKKATİMİ ÇEKEN ÇOK ÖNEMLİ BİR KONU VAR SİZLERLE BİRLİKTE HAREKET EDEN ARKADAŞINIZ BİZİM İSE EN SEVDİĞİMİZ ALİMİMİZ OLAN HAYATININ BAHARINDA RABBİNİN DAVETİNE CABET EDEN GÖKMEN KANKILIÇ AĞAMIZLA İLGİLİ HERHANGİ BİR HABER YAPMAMIŞ OLMANIZ. EN AZINDAN SİTEDE GÖKMEN AĞAAYLA İLGLİ BİRŞEYLER YAYINLANABİLİR

Sen de Yaz
Dini Kitaplar

Anasayfa


Haberler

  • BİZE ULAŞIN

  • Osmangazi mahallesi Recep Yazıcıoğlu caddesi no:15 Darıca / Kocaeli

  • 02626542515

  • turcav@turcav.org

www.dincbilisim.com/
YukariCik