Ana Menü
Köşe Yazıları
E-Bülten
Facebook
Anket
Web Sitemizi Beğendiniz mi ?


İşte 15 Temmuz Darbe Girişimi Sırasında Saat Saat Yaşananlar

 15 Temmuz 2017 Cumartesi 10:06
İşte 15 Temmuz Darbe Girişimi Sırasında Saat Saat Yaşananlar
 

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içerisindeki Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensubu bir grup subay tarafından 15 Temmuz 2016 Cuma günü başlatılan darbe girişimi, tüm yurtta yaklaşık 21 saatte kontrol altına alındı. Bugün birinci yıl dönümü nedeniyle tüm yurtta anma törenleri düzenlenecek olan korkutan darbe girişiminde yaşananlar saat saat derlendi. İşte tüm detayları ile hain darbe girşimi:

İLK OLARAK FETÖ'CÜLERİN MİT MÜŞTEŞARI'NI ALMAK İÇİN SALDIRI DÜZENLEYECEĞİ İHBARI YAPILDI

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamedeki tespitlerden derlenen verilere göre darbe girişimi, Kara Havacılık Komutanlıgˆında go¨revli bir subayın MİT'e "FETÖ'cülerin MİT Müsteşarı Fidan'ı almak için kuruma saldırı düzenleyeceği" ihbarının yapıldığı saat 16.16'da başladı. İhbarın ardından MİT Mu¨steşarı Hakan Fidan Genelkurmay 2. Başkanı Orgeneral Yaşar Gu¨ler'i telefonla aradı ve bir mu¨steşar yardımcısını ayrıntıları aktarmak u¨zere Genelkurmay Karargahına gönderdi. MİT Müsteşar Yardımcısının karargahtan ayrılmasından sonra MİT Mu¨steşarı Fidan saat 18.10'da Genelkurmay Başkanlığına gelerek komutanların toplantısına dahil oldu ve ihbarın daha bu¨yu¨k planın parc¸ası olabilecegˆini beyan etti.

MİT MÜSTEŞARI KARARGAHTAN ERKEN AYRILINCA 'FETÖ'CÜLER DE DARBE GİRİŞİMİNİ ERKENE ÇEKTİ

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Silahlı Kuvvetler Harekat Merkezini arayarak, havada bulunan arac¸ların indirilmesi emrini verdi. MİT Müsteşarı Fidan'ın Genelkurmay Karargahından 20.22'de ayrılmasının ardından FETÖ'cü askerler saat 03.00'te başlatmayı düşündükleri darbe girişimini erkene çekti.

SAAT 22.00'DA GENEL KURMAY KARARGAHINDAN SİLAH SESLERİ DUYULDU

Özel Kuvvetlerde görevli 33 kişi Genelkurmay Karargahına doğru yola çıkarken saat 21.00'de darbeci eski Tümgeneral Mehmet Dişli Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar'a "Komutanım operasyon başlıyor, herkesi alacagˆız, taburlar, tugaylar yola c¸ıktı, biraz sonra go¨receksiniz" diyerek darbeyi tebligˆ etti. Saat 22.00'de Genelkurmay Karargahından silah sesleri duyuldu ve bir helikopterden dışarıda bulunanların üzerine ateş açıldı. Aynı saatlerde darbeciler TRT Genel Müdürlüğünü de işgal etti.

22.28'DEN İTİBAREN BOĞAZİÇİ VE FATİH SULTAN MEHMET KÖPRÜLERİ GEÇİŞE KAPATILDI

İstanbul'da da darbe hareketliliği bu saatlerde yoğunluk kazandı. İstanbul'da Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet Köprüleri 22.28'den itibaren bir grup asker tarafından geçişe kapatıldı. Başbakan Binali Yıldırım23.02'de bir televizyon kanalına bağlanarak canlı yayında "Milleti temsil eden hükümet iş başındadır. Bu kalkışmayı yapanlar, bu çılgınlığı yapanlar, bu kanunsuz eylemin içerisinde olanlar en ağır şekilde bedelini ödeyeceklerdir" açıklamasını yaptı.

23.02'DE GENELKURMAY BAŞKANI HULUSi AKAR REHİN ALINDI

Bu dakikalarda darbecilerin tehdit ve zor kullanarak darbe faaliyetinin başına geçmesi teklifini kesin bir dille reddeden Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar 23.02'de darbeci bir grup asker tarafından rehin alınarak, Akıncı U¨ssu¨'ne go¨tu¨ru¨ldu¨.

23.05'TE ANKARA BAŞSAVCILIĞI SORUŞTURMA BAŞLATTI

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı darbeye teşebbüsle ilgili saat 23.05 itibarıyla soruşturma başlattı.

23.08'DE FETÖ'CÜLER İLK HAVA SALDIRISINI YAPTI

FETÖ'cüler Emniyete ait Gölbaşı'ndaki yerleşkeye ilk hava saldırısını 23.08'de yaptı. Emniyet Genel Müdürlüğü Havacılık Daire Başkanlığı pistindeki helikopter ve yakıt tankeri vuruldu. Gölbaşı'ndaki Özel Harekat Daire Başkanlığı ise saat 23.58'de bombalandı.

00.13'TE TRT'DE ZORLA KORSAN DARBE BİLDİRİSİ OKUTULDU

Bombalamaların hemen ardından darbeci askerler saat 00.13'te TRT'de zorla korsan darbe bildirisi okuttu. Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, darbe girişiminin "paralel yapının kalkışması" olduğunu bildirdi.

00.24'TE CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN CNN CANLI YAYININA FACETIME İLE BAĞLANDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın saat 00.24'te CNN Türk'e bağlanarak halkı meydanlara davet etmesi ise darbe girişiminin kırılma noktası oldu. Erdoğan, "Milli iradeye yönelik bu ayaklanma hareketine karşı tabii ki hukuk, yasalarımız, anayasamız neyi gerektiriyorsa bunun bir defa cevabını bu yapı ister Silahlı Kuvvetler içinde olsun, bir grup azınlık da olsa ister başka kurumlarımızın içerisinde olsun, gereken cevabı alacaklardır" dedi.

00.56'DA VE 01.08'DE ANKARA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ İKİ KEZ BOMBALANDI

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinden 00.45'te korsan darbe bildirisi yayımlayan darbeciler, 00.56'da ve 01.08'de iki kez Ankara Emniyet Müdürlüğünü bombaladı.

01.30'DA ERDOĞAN MARMARİS'TEKİ OTELİNDEN AYRILARAK, DALAMAN HAVAALANI'NA GEÇTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan Marmaris'te kaldığı otelden ayrılarak 01.30'da Muğla'daki Dalaman Havaalanı'na geçti.

MECLİS GENEL KURULU GECE YARISINDAN SONRA AÇILDI

Darbe girişimende bulunanlara karşı mücadele sürerken Meclis Genel Kurulu saat 01.39'da açıldı. Meclis Başkanı İsmail Kahraman ve milletvekilleri Genel Kurul Salonu'nda yerini aldı.

ERDOĞAN'IN UÇAĞI DALAMAN'DAN İSTANBUL'A HAREKET ETTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın içinde bulunduğu ATA uçağı Dalaman Havaalanı'ndan ayrılarak İstanbul'a hareket etti. Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, saat 02.00'de, darbecilerin yayınladığı bildirinin "korsan" olduğunu, itibar edilmemesi gerektiğini bildirdi.

HALİSDEMİR DARBENİN SEYRİNİ DEĞİŞTİRDİ

Özel Kuvvetler Komutanlığını ele geçirmek üzere beraberindekilerle birlikte Gölbaşı'ndaki Özel Kuvvetler Komutanlığına gelen darbeci eski Özel Kuvvetler Grup Komutanı Tuğgeneral Semih Terzi, saat 02.16'da kahraman astsubay Ömer Halisdemir tarafından vurularak öldürüldü. Halisdemir, Terzi'yle birlikte harekete eden askerlerce şehit edildi. Halisdemir'in Terzi'yi vurarak Özel Kuvvetler Komutanlığını ele geçirmesini önlemesi, darbe girişiminin bir başka kırılma noktasını oluşturdu.

Darbeci askerler Gölbaşı Özel Harekat Daire Başkanlığını da havadan hedef aldı. Türk Hava Kuvvetlerine ait F-16 uçağı, darbe girişiminde bulunanların elindeki Sikorsky helikopteri düşürdü.

DARBECİ ASKERLER GÖZALTINA ALINMAYA BAŞLANDI

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne girmeye çalışan terör örgütü FETÖ mensubu 3'ü rütbeli 13 asker gözaltına alındı. Çalışmalarına bomba ve silah sesleri altında devam eden TBMM, saat 02.35'te F-16'ların hedefi oldu.

TRT YENİDEN NORMAL YAYINA DÖNDÜ

Zorla korsan darbe bildirisinin okutulduğu TRT yeniden normal yayınına döndü. TRT Genel Müdürlüğübinasını ele geçirmeye çalışan FETÖ mensubu darbeci askerler gözaltına alındı.

03.10'DA BAŞBAKAN KRİTİK BÖLGELER ÜZERİNDE UÇUŞ YAPAN UÇAKLARIN FÜZEYLE İNDİRİLECEĞİNİ AÇIKLADI

Başbakan Yıldırım saat 03.10'da Ankara semalarında, MİT, Meclis, Cumhurbaşkanlığı ve Başbakanlık gibi kritik bölgeler üzerinde uçuş yapan her türlü askeri helikopter ve uçağın füzeyle indirileceğini açıkladı.

03.14'TE TÜRKSAT TESİSLERİ BOMBALANDI

Gölbaşı'ndaki TÜRKSAT tesisleri saat 03.14'te bombalanırken Genelkurmay Başkanlığından yeniden çatışma sesleri gelmeye başladı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN MARMARİS'TEN İSTANBUL'A GELDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı taşıyan uçağın Marmaris'ten İstanbul'a geldiği dakikalarda Ankara'da Meclis ikinci kez bombalandı. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, 03.20'de Meclis kürsüsünden yaptığı konuşmada, "Bomba da atsanız buradayız, ne yaparsanız yapın buradayız. Sizi yargının önüne çıkaracağız, millete hesap vermenizi sağlayacağız" ifadelerini kullandı. Daha sonra Meclis'te grubu bulanan partiler adına darbe girişimine karşı ortak bir bildiri yayımlandı.

04.00'DA "YURTTA SULH KOMİTESİ"NE GÖZALTI KARARI VERİLDİ

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı saat 04.00'te darbe girişiminde bulunan terör örgütü FETÖ/PDY ile irtibatlı yargı görevlileri ve sözde "Yurtta Sulh Komitesi" mensubu general, amiral, subay, astsubay, er ve erbaşlar hakkında gözaltı kararı verdi.

AKINCI ÜSSÜ'NÜN ELEKTRİKLERİ KESİLDİ

Darbecilerin merkez olarak kullandığı Akıncı Üssü'nün elektrikleri kesildi. Başbakan Yıldırım, hava sahasındaki uçakların düşürülmesi yetkisini saat 04.36 itibarıyle Korgeneral Ziya Kemal Kadıoğlu'na verdi.

04.42'DE ERDOĞAN'IN KONAKLADIĞI OTELE ATEŞ AÇILDI

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Marmaris'te konakladığı ve gece yarısı ayrıldığı otele 04.42'de helikopterlerden ateş açıldı. Helikopterlerden inen yüzleri maskeli ve ağır silahlar taşıyan askerler oteli abluka altına aldı. Çıkan çatışmada 5 polis yaralandı.

DARBENİN ÖNLENMESİ İÇİN İLK KARŞI HAREKET

Darbenin önlenmesine yönelik ilk karşı hareket 04.54'te Erzurum'dan iki F-16 uçağın, 'düşürme' yetkisiyle havalanmasıyla başladı. Uçak düşürme yetkisiyle kalkan bütün hava savunma uçaklarına angajman yetkisi verildi.

06.00'DA ÖZEL HAREKAT BÖLGESİ'NDEKİ OLAYLARIN KONTROL ALTINA ALINDIĞI BİLDİRİLDİ

Gölbaşı'nda 42 kişinin hayatını kaybettiği Özel Harekat Merkezi bölgesindeki olayların saat 06.00 itibarıyla kontrol altına alındığı bildirildi. Sabahın ilk ışıklarıyla birlikte bu kez Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nin yakınlarına iki bomba atıldı. Darbecilerin Millet Camisi'nin önüne park etmiş araçlardan birinin üzerine saat 06.19'da bomba atması sonucu 15 vatandaş şehit oldu.

06.40'TAN İTİBAREN BOĞAZİÇİ KÖPRÜSÜ'NDEKİ ASKERLER TESLİM OLMAYA BAŞLADI

Darbe girişiminde İstanbul Bogˆazic¸i Ko¨pru¨su¨'nu¨ kontrol eden askerler, saat 06.40'tan itibaren teslim olmaya başladı.

07.00'DA CUMHURBAŞKANLIĞI KÜLLİYESİ YAKININDAKİ JANDARMA GENEL KOMUTANLIĞI BOMBALANDI

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi yakınındaki Jandarma Genel Komutanlığı'nın bulunduğu kavşağa 07.00'de askeri uçaktan bomba atıldı.

BAŞBAKAN "AKINCI ÜSSÜ'NÜN PİSTİ BOMBALANSIN" EMRİNİ VERDİ

Başbakan Yıldırım, Korgeneral Hüseyin Demirarslan'ı telefonla arayarak, Akıncı Üssü pistinin bombalanması talimatını verdi.

07.35 İTİBARİYLE 754 TSK MENSUBU GÖZALTINA ALINDI

Darbe girişimiyle ilgili başlatılan soruşturmalar kapsamında 07.35 itibarıyla Türkiye genelinde 754 TSKmensubu gözaltına alındı. Etimesgut'taki Zırhlı Birlikler Okulu ve Eğitim Tümen Komutanlığında darbe girişimine katılan askerler, karargahta görevli diğer askerlerce polise teslim edildi. Gözaltına alınarak sivil polis aracına konulan üniformalı askerlerin rütbeleri söküldü.

29 ALBAY, 5 GENERAL GÖREVİNDEN UZAKLAŞTIRILDI

FETÖ üyesi olduğu gerekçesiyle 29 albay ve 5 general görevden uzaklaştırıldı.

08.26'DA ORGENERAL AKAR, DARBECİLERİN ELİNDEN KURTARILDI

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Akıncı Üssü'ne düzenlenen operasyonla FETÖ'cü askerlerin elinden saat 08.26 itibarıyla kurtarıldı. Jandarma Genel Komutanlığı, 08.36'da emniyet özel harekat polislerince ele geçirildi. Karargahtaki Fetullahçı Terör Örgütü'ne mensup askerler etkisiz hale getirildi, 200 kadar asker gözaltına alındı.

HSYK TOPLANDI, ADLİ TATİL İPTAL EDİLDİ

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK), silahlı terör örgütü FETÖ üyesi hakim ve savcılar hakkında en ağır tedbiri almak üzere olağanüstü toplandı. Türkiye genelindeki tüm hakim ve savcılardan izinli olanların, izinlerini keserek derhal görevlerine başlamaları ve adli tatilin iptaline karar verildi.

09.40 İTİBARİYLE GENELKURMAY BAKANLIĞI'NDAN ÇIKAN 200 ASKER TESLİM OLDU

Genelkurmay Başkanlığından çıkan 200'e yakın silahsız er ve erbaş 09.40 itibarıyla polise teslim olurken eski Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Akın Öztürk ile Kara Kuvvetleri Eğitim ve Doktrin Komutanlığı (EDOK) Muhabere ve Destek Eğitim Komutanı Korgeneral Metin İyidil hakkında, vatana ihanet suçundan işlem başlatıldı.

10.07'DE 700'E YAKIN SİLAHSIZ ASKER DAHA TESLİM OLDU

Genelkurmay Başkanlığından çıkan 700'e yakın silahsız er ve erbaş saat 10.07'de polise teslim oldu. Genelkurmay Başkanlığı içinde darbeye katılmadığı için elleri bağlı olarak odalar içinde kilitli tutulan subay ve astsubaylar, sabah saatlerinde tahliye edildi.

ERDOĞAN'IN OTELİNE ATEŞ AÇAN DARBECİLER KAÇTI

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bir süre kalıp ayrıldığı Marmaris'teki otele ağır silahlarla helikopterlerden ve karadan ateş açan askerler, darbe girişiminin başarısız olması sonucu bölgeden kaçtı.

BAŞBAKAN YILDIRIM: ORGENERAL AKAR GÖREVİNİN BAŞINDADIR

Başbakan Yıldırım saat 10.37'de Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar'ın sağ salim kurtarıldığı ve Çankaya'daki kriz merkezinde görevinin başında olduğunu açıkladı.

10.41'DE BAŞARISIZ DARBECİLER AKINCI ÜSSÜ'NÜ TERK ETMEYE BAŞLADI

FETÖ üyeleri darbe girişiminin başarısızlıkla sonuçlanması üzerine Akıncı Üssü'nü saat 10.41'de terk etmeye başladı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçlar Soruşturma Bürosu'nda görevli üç Cumhuriyet savcısı, darbe girişimine karışan FETÖ'cü askerleri teslim almak üzere saat 12.56'da Genelkurmay Karargahı'na geldi.

DARBE GİRİŞİMİNİN BASTIRILMA SAATİ 13.00

Darbe girişiminin tamamen kontrol aldığına ilişkin açıklama Başbakan Yıldırım tarafından yapıldı. Yıldırım, Çankaya Köşkü'nde Genelkurmay Başkanı, İçişleri, Adalet ve Milli Savunma Bakanları ile birlikte kameraların karşısına geçti. Yıldırım, "Bu kalkışma bastırılmıştır. Bir belayı büyük milletimiz basiretiyle defetmiştir" açıklamasını yaptı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının hazırladığı ve 15 Temmuz FETÖ'nün darbe girişiminde yaşananların dakika dakika anlatıldığı iddianamede darbe girişiminin tamamen kontrol altına alındığı saatlerle ilgili "Saat 13.00'te, Gazi Mustafa Kemal Atatu¨rk'u¨n Amasya Genelgesi'nde 'Vatanın bu¨tu¨nlu¨gˆu¨nu¨, milletin bagˆımsızlıgˆını, yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır.' dedigˆi gibi, Sayın Cumhurbaşkanı'nın liderligˆinde, iktidar ve muhalefet partilerinin destegˆiyle aziz millet, 15 Temmuz 2016'da gerc¸ekleştirilen darbe girişimine 'Dur' demiş, azim ve kararlılıgˆı ile istiklaline ve istikbaline sahip c¸ıkmıştır" ifadeleri kullanıldı.

HAİN DARBE GİRİŞİMİNİN BİLANÇOSU: 250 ŞEHİT, 1 BİN 193 GAZİ

Darbe girişimi sırasında tanklara, tüfeklere, FETÖ mensubu teröristlere karşı sokaklarda mücadele veren 250 kişi şehit, 2 bin 193 kişi gazi oldu.

 


Üye Girişi
Haberler
BÜYÜK SAHABE EBÛ ZER EL-GİFARΑYİ TANIYALIM
Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Melih Bulu, görevden alındı
Hasarın boyutu gün ağarınca ortaya çıktı! Rize‘deki sel felaketinde hayatını kaybedenlerin sayısı 2‘ye yükseldi
el-KAFÎ KİTABI VE YAZARI SİKATU‘L-İSLAM KULEYNΑYİ YAKINDAN TANIYALIM
2020, dünyanın peşini bırakmıyor! Aralık‘ta insana sıçrayan kuş gribi, 46 ülkeye yayıldı
AK Parti‘den yeni yasa teklifi! 15 yaşından küçük çocuğu olan kadın hükümlülerin cezaları ertelenecek
RAMAZAN AYININ NAMAZLARI
MÜBAREK RAMAZAN AYININ AMELLERİ
İNANCIMIZA SAYGISIZLIK VE HAKARET
YÜREĞİMİZİ YAKAN ACI
Her birinin hikayesi yarım kaldı! Bitlis‘te şehit olan askerlerimiz için 8. Kolordu Komutanlığı‘nda tören düzenlendi
HDP‘li Sezai Temelli‘nin sözlerine sosyal medyadan tepki yağdı: Askeri hareketlilik iktidar politikası, kaza diyemezler
Bakan Akar: İlk bilgilere göre helikopter kazası olumsuz hava şartları nedeniyle oldu
11 şehit verdiğimiz helikopter kazası sonrası bölgeden yeni görüntü! Ekipler olay yerine ulaştı
AĞAMIZ VE MEVLAMIZ Hz. İMAM ALİ‘NİN (a.s.) DOĞUM GÜNÜ
TÜRCAV‘DAN AKADEMİK HAMLE
REGAİB GECESİ
Demirtaş‘ın terör örgütü PKK‘yı kınamasına HDP‘den ilk yorum: Biz de aynı düşüncedeyiz
Kılıçdaroğlu ile düzenlediği ortak basın toplantısına Destici‘nin HDP‘ye yönelik eleştirileri damga vurdu
ToTopbaş‘ın cenazesinde Erdoğan ile görüşen İmamoğlu, iki talebini iletti
Ziyaretçi Defteri

seyit ali kaçkar (romanya) - 11.02.2021 12:00:00

selamün aleyküm. yurt dışında yaşamaktayım.ahirzaman ve mehdilik konusunda son zamanlarda gaybeti numani diye bir hadis kitabından alıntılar yapılmakta sosyal medyada. bu kitabın türkçe-ingilizce /arapçasına pdfsine al islam org sitesinden ulaşılıyor. fakat kitabın orijinaliyle birebir tercümemidir anlayamadım. misalen kitapta azarbeycan ermenistanla ilgili geçen bölümlerin hadis mi yoksa müellifin yada çevirenin yorumu anlaşılamıyor. bu eserin orijinali arapça mı yoksa farsçamı. eldeki türkçe ingilizce arapça pdf in doğruluğunu neye göre kıyaslayacağız.bu konuda bilgi olarak yardımcı olabilirmisiniz.ayrıca kevser yayıcılıktan gaybeti numani türkçe ve biharul envarın 2 ciltlik bir türkçe tercümesiniyapmışlar sipariş vereceğim. fakat gaybeti numanini orijinal baskısıyla aynımıdır bilemiyorum tabi. Cevap: Aleykum selam, Kitabın aslı Arapça‘dır tercümelerde mütercimlerin bazı açıklamaları oluyor elbette ama bunun kitabın aslı olmadığı anlaşılacak şekilde ve özellikle dipnotlarda ifade edilmesi gerekir. Şüphelendiğiniz yerde Arapça orijinaline bakmak faydalı olacaktır. Eğer Arapçası elinizde yoksa turcav@turcav.org adresine talebinizi yazınız size Arapçasının PDF‘ini gönderelim. Hayırlı günler ve iyi çalışmalar.

Yüksel Mutluer (Bursa) - 06.07.2020 12:00:00

Bihtırü‘l-envar ne zamandır gerçeği ve gerçek hadisleri araştırıyorum ben siayim ama kitaplarımız Türkçe‘ye cevrilmemis neden buharının muslumun nevevinin naklettiği hadisler varda gerçek birinci agizdan olan imamlarimizin hadisleri yok sizden ricam o gerçekleri bizle bulusturun Bihtırü‘l-envar bu kitabı siz değerli insanlar cevirirse çok büyük bir iyilik yapmış olursunuz şimdiden çok tşk ediyorum Allah‘a emanet olun. Cevap: Öncelikle bu duyarlı davranışınızdan dolayı çok teşekkür ederim. Biharu‘l-Envar ve benzeri birçok eserimizin güzel Türkçemize kazandırılması mekteb adına çok faydalı bir hizmet olacağı bilincindeyiz. Ancak eserin hacminin fazlalığı ve bizlerin imkanlarının azlığı şimdilik bu durumu geciktirmektedir. İnşallah dualarınızla bu sorunları en kısa zamanda aşar ve bu güzel eserleri halkımızla kavuştururuz.

Yüksel Mutluer (Bursa) - 06.07.2020 12:00:00

Bihtırü‘l-envar ne zamandır gerçeği ve gerçek hadisleri araştırıyorum ben siayim ama kitaplarımız Türkçe‘ye cevrilmemis neden buharının muslumun nevevinin naklettiği hadisler varda gerçek birinci agizdan olan imamlarimizin hadisleri yok sizden ricam o gerçekleri bizle bulusturun Bihtırü‘l-envar bu kitabı siz değerli insanlar cevirirse çok büyük bir iyilik yapmış olursunuz şimdiden çok tşk ediyorum Allah‘a emanet olun. Cevap: Öncelikle bu duyarlı davranışınızdan dolayı çok teşekkür ederim. Biharu‘l-Envar ve benzeri birçok eserimizin güzel Türkçemize kazandırılması mekteb adına çok faydalı bir hizmet olacağı bilincindeyiz. Ancak eserin hacminin fazlalığı ve bizlerin imkanlarının azlığı şimdilik bu durumu geciktirmektedir. İnşallah dualarınızla bu sorunları en kısa zamanda aşar ve bu güzel eserleri halkımızla kavuştururuz.

HİKMET KÖSE (ADANA) - 17.01.2019 12:00:00

ÇOK DEĞERLİ VAKIF YÖNETİCİLERİ: ÇOK ZAMANDIR, ALLAME MECLİSİNİN BİHAR ÜL ENVAR İSİMLİ 110.CİLTLİK KİTABINI HER ZAMAN BAŞKA KİTAPLARDA DİPNOT OLARAK GÖRDÜM.NİYETİM OYDU Kİ BU KİTABI KAYNAĞINDAN OKUYAYIM.ANCAK SİTENİZE GİRDİM ; BİHARÜL ENVAR KİTABI ARAPÇA ALFABESİYLE YAZILMIŞ. SİZDEN VAKIF OLARAK ; BU KİTABI TÜRKÇEYE TERCÜME EDİLMESİNİ BİZ TÜRK VATANDAŞLARININ DA BU KİTABA ERİŞİMİ KOLAY OLSUN. AŞK İLE.

ramin madadlou (tehran. iran) - 05.08.2018 12:00:00

Selam Adım Ramin iran dan. Sizin faaliyetlerinizi okudum ve çok mutlu oldum. Sağolun!!!

YİĞİT TORUN (ANKARA) - 25.03.2018 12:00:00

Selamınaleyküm Adım Yiğit Ankara dan yazıyorum siteniz son derece güzel medyada gazete ve televizyonda olmayan hiç konuşulmayan İslamiyet adına bilmemiz gereken herşey var başarılarınızın devamını dilerim saygılarımla Cevap: Sayın Yiğit bey teveccühlerinizden dolayı çok teşekkür ederiz.

Yönetim (Darıca) - 21.09.2017 12:00:00

ÇOK SEVDİĞİMİZ VE DOSTUMUZ OLAN MERHUM ŞEYH GÖKMEN HOCAMIZIN VEFATI BİZLERİ DERİNDEN YARALAMIŞTIR. SİTEDEN SORUMLU OLAN HOCAMIZIN VEFAT HABERİNİ ALIR ALMAZ KARS‘A GİTMESİNDEN DOLAYI SİTEDE HABER YAPILAMAMIŞTIR. VEFAT HABERİ İLE HOCALARIMIZIN APAR TOPAR CENAZE MERASİMİNE KATILMAK İÇİN YOLA ÇIKMALARI ONA VERİLEN ÖNEMİM GÖSTERGESİDİR. YALNIZ SİZLER BİZLERE MERHUM İLE İLGİLİ BİR VİDEO VEYA PAYLAŞILACAK BİR ŞEY GÖNDERİRSENİZ SEVE SEVE SİTEDE YAYINLARIZ VE MEMNU DA OLURUZ. TEKRAR MERHUMA ALLAH‘TAN RAHMET VE GERİDE KALANLARA SABIRLAR DİLERİZ.

ADEM SAVAŞ ADIBELLİ (KARS) - 19.09.2017 12:00:00

SELAMUN ALEYKUM DEĞERLİ BÜYÜKLERİMİZ. SİTENİZİ HER ZMAAN İLGİYLE TAKİP ETMEKTEYİM FAKAT DİKKATİMİ ÇEKEN ÇOK ÖNEMLİ BİR KONU VAR SİZLERLE BİRLİKTE HAREKET EDEN ARKADAŞINIZ BİZİM İSE EN SEVDİĞİMİZ ALİMİMİZ OLAN HAYATININ BAHARINDA RABBİNİN DAVETİNE CABET EDEN GÖKMEN KANKILIÇ AĞAMIZLA İLGİLİ HERHANGİ BİR HABER YAPMAMIŞ OLMANIZ. EN AZINDAN SİTEDE GÖKMEN AĞAAYLA İLGLİ BİRŞEYLER YAYINLANABİLİR

Sen de Yaz
Dini Kitaplar
  • BİZE ULAŞIN

  • Osmangazi mahallesi Recep Yazıcıoğlu caddesi no:15 Darıca / Kocaeli

  • 02626542515

  • turcav@turcav.org

www.dincbilisim.com/
YukariCik