Ana Menü
Köşe Yazıları
E-Bülten
Facebook
Anket
Web Sitemizi Beğendiniz mi ?


Sabirin Hareketi‘nin Hedefi Siyonist Rejim!

Uluslararası Fars Haber Ajansı'nın verdiği bilgiye göre, Gazze Şeridinde faaliyet gösteren Sabirin Hareketi Genel Sekreteri Hişam Salim, 'El-Ahbar' ile yaptığı röportajda bu hareketin son durumunu anlattı.

İran'ın tüm Filistinli grupların destekçisi olduğunu vurgulayan Salim, Sabirin Hareketi ile Hamas ve İslami Cihad'ın ilişkilerinin de iyi olduğunu belirtti.

Sabirin Hareketi'nin mezhepçi bir hareket olmadığını ve fakat bazılarının hareketi bu şekilde göstermeye çalıştığını belirten Salim, Halep'in özgürleştirilmesinin direniş ekseni için bir başarı ve Filistin'i özgürleştirmek için bir adım olduğunu vurguladı.

Bu önemli röportajdan bazı bölümlerini Kudusgunu sitesi tercüme ederek yayınladı.

Tercüme edilen yazı şu şekilde:

EL AHBAR: Filistin dışındaki direnişin esas eksenleri olan Hizbullah, İran ve Suriye ile ilişkilerinizi nasıl değerlendiriyorsunuz?

HİŞAM SALİM: Biz kendimizi direniş ekseninin bir parçası görüyoruz. Filistin davasını, bu milleti ve direnişi himaye ediyor ve tüm gücüyle Filistin'in özgürleştirilmesi için çalışıyoruz. Bugün görüyoruz ki İran direniş ekseninin başındadır ve Filistin'in özgürleştirilmesi hedefini taşıyan tüm Filistinli grupları desteklemektedir. Bizimle tüm direniş grupları ve devletleri arasında güçlü ilişkilerin kurulmasını umut ediyoruz.

EL AHBAR: Sizin hakkınızda İsrail'in, Arapların ve uluslararası çevrelerin hazırladığı raporların hacmi çok fazla ve sizin etrafınızda oluşan şüphenin tekzibi zor; acaba bir Amerikan dergisinin iddia ettiği gibi aylık olarak size on milyonlarca dolar ulaşıyor mu? Acaba siz İran'ın Gazze Şeridindeki temsilcisi misiniz?

HİŞAM SALİM: Medya, Sabirin Hareketi'nin hacmi konusunda ve yapılan desteklerin miktarında çok aşırıya gitti, özellikle bu bizim aylık on milyonlarca dolar aldığımız veya İran'ın Filistin'deki temsilcisi olduğumuz yolundaki yalan haberlerle. Bunlar asılsız haberler, biz yeni ve küçük bir hareketiz; hiç kimsenin temsilcisi olmadık ve olmayacağız, biz aslında herkese saygı duyuyoruz. Bizim bildiğimiz kadarıyla tüm Filistinli gruplar İslam Cumhuriyeti ile güçlü ve sağlam ilişkilere sahipler ve hepsi İran'dan destek ve yardım alıyorlar. Çünkü İran dünyada askeri alanda Filistin'i açıkça himaye eden tek ülkedir.

EL AHBAR: Diyorlar ki siz İslami Cihad'dan geliyorsunuz yani sizi İslami Cihad oluşturdu siz bu harekettensiniz, bu iddiayı nasıl değerlendiriyorsunuz?

HİŞAM SALİM: Biz İslami Cihad'dan oluşmadık bilakis biz görüşleriyle, konumlarıyla, liderleriyle ve de kadrosuyla tamamen müstakil bir hareketiz. Biz İslami Cihad Hareketi'ne Filistin'deki direniş alanında önemli bir hareket gözüyle bakıyoruz. Onlar bu yolda çok fedakarlık yaptı. Birçok konuda onlarla aynı düşünüyoruz, bazı konularda ise farklı düşünmemiz gayet doğaldır.

EL AHBAR: Hamas ile ilişkileriniz nasıl?

HİŞAM SALİM: Hamas üyeleri, bizim kardeşlerimizdir. Biz,onlar ve diğer gruplar vatan için sorumluyuz; doğrudur bazı durum ve görüşlerde ihtilafımız var ama hiç kimseye Hamas ile bu çerçevedeki ilişkimizi bozmasına izin vermeyiz. Bizim üyelerimizden sadece bir kişi sosyal medyada yazdıkları nedeniyle Hamas'ın Gazze'deki zindanlarında tutuklu bulunmaktadır.

EL AHBAR: Sizin hakkınızda esas itham Sabirin Hareketi'nin Şia mezhebini Gazze Şeridinde yayma peşinde olduğudur. Acaba siz mezhepçi bir hareket misiniz?

HİŞAM SALİM: Defalarca ve defalarca dedik ki biz Filistinli bir direniş hareketiyiz. Cihad anlayışımız İslamın kapsamlı öğretilerinden, Filistin milleti ve davası karşısındaki yüksek mesuliyet duygumuzdan kaynaklanır. Biz asla mezhepçi bir hareket değiliz ve mezhepçi söylemleri şiddetle reddediyoruz. Bu konu düşmanımızdan başkasının yararına değil. Biz, bazılarının bizi bu daireye yerleştirme çabalarını reddediyoruz.

Bu söylenen yani biz Sabirin üyelerinin Şia olduğu ve hiçbir Sünninin kabul edilmediği büyük bir yalandan ibaret ve şu anki tüm gerçekler bu konun tersini ispatlıyor.

EL AHBAR: Sizin Siyonist rejim karşısındaki stratejiniz nedir?

HİŞAM SALİM: Biz inanıyoruz ki denizden nehire tüm Filistin, bizim mücadele alanımızdır ve biz bu kapsamın dışında hiçbir adım atmayacağız. İşgal altındaki Filistin'in tüm direniş sahalarında bulunmayı umut ediyoruz.

EL AHBAR: Sizin Halep hakkında yazdıklarınız üyelerinizin tutuklanmasına ve aleyhinize tahrikler yapılmasına sebeb oldu. Bundan pişman değil misiniz?

HİŞAM SALİM: Biz Halep'in özgürleştirilmesini direniş ekseni için bir başarı ve İsrail, Amerika ve işbirlikçileri için yenilgi ve de Filistin'in özgürleştirilmesi için bir adım olarak ilan ettik.

Bizim bu açıklamamıza Hamas muhalefet etti. Bu görüş bizim Suriye'deki ve bölgedeki savaşın tabiatı ve bunun Filistin ile ilişkisi hakkında ki kamil görüşümüzden alıntıydı. Suriye olayının başından beri biz şu görüşü savunuyorduk; Suriye'de yaşanmakta olan olaylar, Suriye milleti aleyhine bir komplodur, çünkü Suriye milleti Filistin'in, halkının ve direnişinin yanında durmuştur. Bu olayın arkasında Amerika,Tel Aviv ve bazı bölge ve Arap ülkeleri var.

Kendilerince Suriye'yi cezalandırmak, Filistin ve Lübnan'ın arkasındaki direnişi kırmak ve sonrada bölgeyi parçalamak istiyorlar. Biz Suriye milletinin dökülen her bir damla kanı için ağlıyoruz ve üzülüyoruz, bu insani bir durum ve günahsız insanların yanında durmak ve mazlumlara yardım etmek dini ve insani vazifedir.

EL AHBAR: Size yönelik suikast girişimleri ve bu alandaki araştırmalar hakkındaki son haberler nedir? Acaba size suikast için tekrar bir komplo yapıldı mı?

HİŞAM SALİM: Bana yapılan bıçaklı saldırı ve bir yıl önce evimin önündeki patlama hususundaki araştırmaların sonuçları hakkında şimdiye kadar emniyet güçleri hiçbir sonuç açıklamamıştır. Bana suikast için başka girişimler oldu mu yönündeki sorunuza gelince; evet geçtiğimiz aylarda da suikast planları vardı ama gerçekleşmedi.

ÖNEMLİ NOT:

Hişam Salim 20 yıldır Siyonist rejimin takibi altındadır ve ikinci intifadanın (2000 Yılı ) başından beri kendisine birkaç defa suikast girişiminde bulunulmuştur.

"Sabirin Hareketi", 2014 yılı Haziran ayının 12'sinde Siyonist İsrail rejiminin Gazze Şeridi'ne saldırısından iki ay önce resmi olarak varlığını ilan etti. Bu hareketi bir şahıs ya da belli şahısların kurmadığı söyleniyor.

Sabirin Hareketi, direnişin Siyonist işgalci İsrail rejimi karşısında vacip olduğuna inanan büyük bir mücahid ve asker grubunun telaşlarıyla var olduğu belirtiliyor. Bu nedenle bu hareketin en önemli inancının Siyonist işgalciler karşısında direniş ve işgal edilen Filistin topraklarını özgürleştirmek olduğunu vurgulamak gerekir.

/Kudusgunu.com


Üye Girişi
Haberler
Konya‘da 7 kişinin öldürüldüğü aile katliamıyla ilgili kahreden sözler: Birkaç kişi araya girdi, barış olacaktı
Bahçeli, Afganlar konusunda Bakan Soylu kadar iyimser değil: Adı konmamış bir istiladır
Fethiye Belediye Başkanı‘ndan orman yangınları için kafa karıştıran iddia: 4 kişi molotof attı
BÜYÜK SAHABE EBÛ ZER EL-GİFARΑYİ TANIYALIM
Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Melih Bulu, görevden alındı
Hasarın boyutu gün ağarınca ortaya çıktı! Rize‘deki sel felaketinde hayatını kaybedenlerin sayısı 2‘ye yükseldi
el-KAFÎ KİTABI VE YAZARI SİKATU‘L-İSLAM KULEYNΑYİ YAKINDAN TANIYALIM
2020, dünyanın peşini bırakmıyor! Aralık‘ta insana sıçrayan kuş gribi, 46 ülkeye yayıldı
AK Parti‘den yeni yasa teklifi! 15 yaşından küçük çocuğu olan kadın hükümlülerin cezaları ertelenecek
RAMAZAN AYININ NAMAZLARI
MÜBAREK RAMAZAN AYININ AMELLERİ
İNANCIMIZA SAYGISIZLIK VE HAKARET
YÜREĞİMİZİ YAKAN ACI
Her birinin hikayesi yarım kaldı! Bitlis‘te şehit olan askerlerimiz için 8. Kolordu Komutanlığı‘nda tören düzenlendi
HDP‘li Sezai Temelli‘nin sözlerine sosyal medyadan tepki yağdı: Askeri hareketlilik iktidar politikası, kaza diyemezler
Bakan Akar: İlk bilgilere göre helikopter kazası olumsuz hava şartları nedeniyle oldu
11 şehit verdiğimiz helikopter kazası sonrası bölgeden yeni görüntü! Ekipler olay yerine ulaştı
AĞAMIZ VE MEVLAMIZ Hz. İMAM ALİ‘NİN (a.s.) DOĞUM GÜNÜ
TÜRCAV‘DAN AKADEMİK HAMLE
REGAİB GECESİ
Ziyaretçi Defteri

seyit ali kaçkar (romanya) - 11.02.2021 12:00:00

selamün aleyküm. yurt dışında yaşamaktayım.ahirzaman ve mehdilik konusunda son zamanlarda gaybeti numani diye bir hadis kitabından alıntılar yapılmakta sosyal medyada. bu kitabın türkçe-ingilizce /arapçasına pdfsine al islam org sitesinden ulaşılıyor. fakat kitabın orijinaliyle birebir tercümemidir anlayamadım. misalen kitapta azarbeycan ermenistanla ilgili geçen bölümlerin hadis mi yoksa müellifin yada çevirenin yorumu anlaşılamıyor. bu eserin orijinali arapça mı yoksa farsçamı. eldeki türkçe ingilizce arapça pdf in doğruluğunu neye göre kıyaslayacağız.bu konuda bilgi olarak yardımcı olabilirmisiniz.ayrıca kevser yayıcılıktan gaybeti numani türkçe ve biharul envarın 2 ciltlik bir türkçe tercümesiniyapmışlar sipariş vereceğim. fakat gaybeti numanini orijinal baskısıyla aynımıdır bilemiyorum tabi. Cevap: Aleykum selam, Kitabın aslı Arapça‘dır tercümelerde mütercimlerin bazı açıklamaları oluyor elbette ama bunun kitabın aslı olmadığı anlaşılacak şekilde ve özellikle dipnotlarda ifade edilmesi gerekir. Şüphelendiğiniz yerde Arapça orijinaline bakmak faydalı olacaktır. Eğer Arapçası elinizde yoksa turcav@turcav.org adresine talebinizi yazınız size Arapçasının PDF‘ini gönderelim. Hayırlı günler ve iyi çalışmalar.

Yüksel Mutluer (Bursa) - 06.07.2020 12:00:00

Bihtırü‘l-envar ne zamandır gerçeği ve gerçek hadisleri araştırıyorum ben siayim ama kitaplarımız Türkçe‘ye cevrilmemis neden buharının muslumun nevevinin naklettiği hadisler varda gerçek birinci agizdan olan imamlarimizin hadisleri yok sizden ricam o gerçekleri bizle bulusturun Bihtırü‘l-envar bu kitabı siz değerli insanlar cevirirse çok büyük bir iyilik yapmış olursunuz şimdiden çok tşk ediyorum Allah‘a emanet olun. Cevap: Öncelikle bu duyarlı davranışınızdan dolayı çok teşekkür ederim. Biharu‘l-Envar ve benzeri birçok eserimizin güzel Türkçemize kazandırılması mekteb adına çok faydalı bir hizmet olacağı bilincindeyiz. Ancak eserin hacminin fazlalığı ve bizlerin imkanlarının azlığı şimdilik bu durumu geciktirmektedir. İnşallah dualarınızla bu sorunları en kısa zamanda aşar ve bu güzel eserleri halkımızla kavuştururuz.

Yüksel Mutluer (Bursa) - 06.07.2020 12:00:00

Bihtırü‘l-envar ne zamandır gerçeği ve gerçek hadisleri araştırıyorum ben siayim ama kitaplarımız Türkçe‘ye cevrilmemis neden buharının muslumun nevevinin naklettiği hadisler varda gerçek birinci agizdan olan imamlarimizin hadisleri yok sizden ricam o gerçekleri bizle bulusturun Bihtırü‘l-envar bu kitabı siz değerli insanlar cevirirse çok büyük bir iyilik yapmış olursunuz şimdiden çok tşk ediyorum Allah‘a emanet olun. Cevap: Öncelikle bu duyarlı davranışınızdan dolayı çok teşekkür ederim. Biharu‘l-Envar ve benzeri birçok eserimizin güzel Türkçemize kazandırılması mekteb adına çok faydalı bir hizmet olacağı bilincindeyiz. Ancak eserin hacminin fazlalığı ve bizlerin imkanlarının azlığı şimdilik bu durumu geciktirmektedir. İnşallah dualarınızla bu sorunları en kısa zamanda aşar ve bu güzel eserleri halkımızla kavuştururuz.

HİKMET KÖSE (ADANA) - 17.01.2019 12:00:00

ÇOK DEĞERLİ VAKIF YÖNETİCİLERİ: ÇOK ZAMANDIR, ALLAME MECLİSİNİN BİHAR ÜL ENVAR İSİMLİ 110.CİLTLİK KİTABINI HER ZAMAN BAŞKA KİTAPLARDA DİPNOT OLARAK GÖRDÜM.NİYETİM OYDU Kİ BU KİTABI KAYNAĞINDAN OKUYAYIM.ANCAK SİTENİZE GİRDİM ; BİHARÜL ENVAR KİTABI ARAPÇA ALFABESİYLE YAZILMIŞ. SİZDEN VAKIF OLARAK ; BU KİTABI TÜRKÇEYE TERCÜME EDİLMESİNİ BİZ TÜRK VATANDAŞLARININ DA BU KİTABA ERİŞİMİ KOLAY OLSUN. AŞK İLE.

ramin madadlou (tehran. iran) - 05.08.2018 12:00:00

Selam Adım Ramin iran dan. Sizin faaliyetlerinizi okudum ve çok mutlu oldum. Sağolun!!!

YİĞİT TORUN (ANKARA) - 25.03.2018 12:00:00

Selamınaleyküm Adım Yiğit Ankara dan yazıyorum siteniz son derece güzel medyada gazete ve televizyonda olmayan hiç konuşulmayan İslamiyet adına bilmemiz gereken herşey var başarılarınızın devamını dilerim saygılarımla Cevap: Sayın Yiğit bey teveccühlerinizden dolayı çok teşekkür ederiz.

Yönetim (Darıca) - 21.09.2017 12:00:00

ÇOK SEVDİĞİMİZ VE DOSTUMUZ OLAN MERHUM ŞEYH GÖKMEN HOCAMIZIN VEFATI BİZLERİ DERİNDEN YARALAMIŞTIR. SİTEDEN SORUMLU OLAN HOCAMIZIN VEFAT HABERİNİ ALIR ALMAZ KARS‘A GİTMESİNDEN DOLAYI SİTEDE HABER YAPILAMAMIŞTIR. VEFAT HABERİ İLE HOCALARIMIZIN APAR TOPAR CENAZE MERASİMİNE KATILMAK İÇİN YOLA ÇIKMALARI ONA VERİLEN ÖNEMİM GÖSTERGESİDİR. YALNIZ SİZLER BİZLERE MERHUM İLE İLGİLİ BİR VİDEO VEYA PAYLAŞILACAK BİR ŞEY GÖNDERİRSENİZ SEVE SEVE SİTEDE YAYINLARIZ VE MEMNU DA OLURUZ. TEKRAR MERHUMA ALLAH‘TAN RAHMET VE GERİDE KALANLARA SABIRLAR DİLERİZ.

ADEM SAVAŞ ADIBELLİ (KARS) - 19.09.2017 12:00:00

SELAMUN ALEYKUM DEĞERLİ BÜYÜKLERİMİZ. SİTENİZİ HER ZMAAN İLGİYLE TAKİP ETMEKTEYİM FAKAT DİKKATİMİ ÇEKEN ÇOK ÖNEMLİ BİR KONU VAR SİZLERLE BİRLİKTE HAREKET EDEN ARKADAŞINIZ BİZİM İSE EN SEVDİĞİMİZ ALİMİMİZ OLAN HAYATININ BAHARINDA RABBİNİN DAVETİNE CABET EDEN GÖKMEN KANKILIÇ AĞAMIZLA İLGİLİ HERHANGİ BİR HABER YAPMAMIŞ OLMANIZ. EN AZINDAN SİTEDE GÖKMEN AĞAAYLA İLGLİ BİRŞEYLER YAYINLANABİLİR

Sen de Yaz
Dini Kitaplar
  • BİZE ULAŞIN

  • Osmangazi mahallesi Recep Yazıcıoğlu caddesi no:15 Darıca / Kocaeli

  • 02626542515

  • turcav@turcav.org

www.dincbilisim.com/
YukariCik